1. Пошук
Дуже важливо, на самому початку визначитися з ціною та бажаною маркою автомобіля, хоча б приблизно. Ні в якому разі не можна купувати старий автомобіль на останні гроші, адже ще доведеться вкласти деяку суму в ремонт (бо машина ж не нова).
Обов'язково повинні залишатися гроші на непередбачені витрати. Також, не варто забувати про те, що переоформлення, теж не безкоштовне (рахунок-довідка, постановка на облік, обов'язкова страховка ГО). Все це коштує відносно недорого, але все ж про це потрібно пам'ятати.
Не «ведіться» на оголошення з низькою ціною - це можуть бути шахраї, які захочуть, щоб їм вислали завдаток, а потім зникнуть. Можуть бути відверто «вбиті» машини, відновлення яких влетить у копійчину. Дуже рідко - це реальні господарі, яким терміново потрібні гроші.
Завжди звертайте увагу на дату подання оголошення та на кількість переглядів (практично на всіх сайтах ця опція присутня). Вас має насторожити, якщо автомобіль із пробігом пропонується в оголошенні за дуже привабливою ціною, має купу переглядів і не продається, наприклад, протягом місяця. Хороші машини за привабливою ціною продаються дуже швидко ЗАВЖДИ! Це факт!
Ніколи не вірте, написаному в оголошеннях! Найчастіше там суцільна брехня. Відкрийте, для прикладу будь-який сайт з продажу бувших у використанні авто і переконайтеся самі, що в 99% оголошеннях написано - «Ідеальний стан, повне обслуговування, не бита і не фарбована, не вимагає вкладень, сів і поїхав і т.п.» Це все НЕПРАВДА! Зі свого досвіду скажемо, що, приблизно 60-70% автомобілів, що продаються в Україні - відвертий ХЛАМ. Ще 20% - більш-менш «живі», і лише 10% - реально хороші авто з гарним обслуговуванням.
Коли 1-й етап пройдено, і Ви виділили для себе декілька оголошень, які Вас задовольняють, переходимо до другого етапу - «Дзвінок господарю».
2. Дзвінок
Цей етап дуже важливий, тому при правильній побудові розмови та питань, можна відразу відкинути кілька варіантів навіть без особистого огляду, заощадивши при цьому свій час і гроші на поїздки. Це особливо важливо, коли автомобіль знаходиться далеко від вас, наприклад, в іншому місті.
Про що потрібно питати завжди:
- Чи є Ваш співрозмовник господарем машини або просто займається його продажем? (від господаря завжди можна отримати більш вичерпну інформацію, та й торгуватися з ним легше, ніж з посередником)
- Реальний рік випуску по тех. Паспорту? (багато продавців в оголошеннях завищують рік випуску, мотивуючи це різними причинами). Наприклад, автомобіль 2005 року, в оголошенні - 2006 рік. Добре, якщо в тому ж оголошенні написано VIN -2006 або куплений в 2006. Досить часто «щасливий покупець" дізнається про це вже після угоди і передачі грошей.
*До речі, наш сервіс перевірки VIN-коду CarLife надає точний рік випуску, той, який записаний в технічному Паспорті і знаходиться в державній базі МРЕВ.
- Скільки років господар володіє даним авто? (Чим довшим є володіння, тим більше він може розповісти про авто) і яким за рахунком господарем він є?
*Це теж легко перевірити на CarLife. Якщо автомобіль довго не затримувався у одного і часто міняв господарів - це має насторожити.
- Чи потрапляв транспортний засіб в ДТП, якщо так - то в які, наскільки серйозні, де ремонтувався, які деталі мінялися, які фарбувалися, чи стріляв AIRBAG, чи замінювалося скло, наскільки все добре зроблено та чи видно якісь наслідки зараз.
*Перевірити цю інформацію ви зможете за допомогою нашого сервісу тут .
- Де обслуговувався (у офіційного дилера або у «дяді Васі» в гаражах), які ремонти проводилися і коли, чи потрібно на даний момент який-небудь ремонт, чи горять та є які-небудь помилки на приладовій панелі (якщо горять, то які і чому)? Якщо машина обслуговувалася у офіційного дилера, обов'язково дізнайтеся про наявність сервісної книжки з печатками про проходження ТО та про ремонти. Буває таке, що сервісної книжки немає - але вся інформація є в базі офіційного дилера, це теж не погано.
- Чи є в наявності повний комплект ключів (тому, що ключі зараз досить складні, особливо у дорогих машин - відповідно замовити додатковий ключ буде коштувати не дешево).
- Чи згодна людина, що продає автомобіль відвідати СТО для діагностики. Якщо ні, не залежно від причин відмови, відразу ж забудьте про цю машину. Жоден порядний господар, впевнений у стані свого автомобіля, не відмовиться від діагностики, тим більше вона (діагностика) завжди проводиться за рахунок покупця.
Отже, короткі висновки першого етапу покупки автомобіля з пробігом.
І ще, Вас має насторожити, якщо людина на тому кінці дроту на багато питань відповідає «не знаю», «здається», «напевно», «не пам'ятаю» і т.п. Адже людина, яка по-справжньому любить свій автомобіль і стежить за його станом - на будь-яке питання відповість вам вичерпно і без затримки.
09:29
27 червня 2014
15:20
25 червня 2014
13:12
25 червня 2014
13:12
25 червня 2014
15:04
04 червня 2014
16:20
21 лютого 2014