Блог

Блог команди Carlife, в якому ми ділимося
своїм реальним багаторічним досвідом
у сфері купівлі-продажу автомобілів
з пробігом

Пошук оголошень та дзвінок господарю
Пошук оголошень та дзвінок господарю

1. Пошук


 Дуже важливо, на самому початку визначитися з ціною та бажаною маркою автомобіля, хоча б приблизно. Ні в якому разі не можна купувати старий автомобіль на останні гроші, адже ще доведеться вкласти деяку суму в ремонт (бо машина ж не нова).

 Обов'язково повинні залишатися гроші на непередбачені витрати. Також, не варто забувати про те, що переоформлення, теж не безкоштовне (рахунок-довідка, постановка на облік, обов'язкова страховка ГО). Все це коштує відносно недорого, але все ж про це потрібно пам'ятати.

Не «ведіться» на оголошення з низькою ціною - це можуть бути шахраї, які захочуть, щоб їм вислали завдаток, а потім зникнуть. Можуть бути відверто «вбиті» машини, відновлення яких влетить у копійчину. Дуже рідко - це реальні господарі, яким терміново потрібні гроші.

Завжди звертайте увагу на дату подання оголошення та на кількість переглядів (практично на всіх сайтах ця опція присутня). Вас має насторожити, якщо автомобіль із пробігом  пропонується в оголошенні за дуже привабливою ціною, має купу переглядів і не продається, наприклад, протягом місяця. Хороші машини за привабливою ціною продаються дуже швидко ЗАВЖДИ! Це факт!

Ніколи не вірте, написаному в оголошеннях! Найчастіше там суцільна брехня. Відкрийте, для прикладу будь-який сайт з продажу бувших у використанні авто і переконайтеся самі, що в 99% оголошеннях написано - «Ідеальний стан, повне обслуговування, не бита і не фарбована, не вимагає вкладень, сів і поїхав і т.п.» Це все НЕПРАВДА! Зі свого досвіду скажемо, що, приблизно 60-70% автомобілів, що продаються в Україні - відвертий ХЛАМ. Ще 20% - більш-менш «живі», і лише 10% - реально хороші авто з гарним обслуговуванням.

Коли 1-й етап пройдено, і Ви виділили для себе декілька оголошень, які Вас задовольняють, переходимо до другого етапу - «Дзвінок господарю».

2. Дзвінок


Цей етап дуже важливий, тому при правильній побудові розмови та питань, можна відразу відкинути кілька варіантів навіть без особистого огляду, заощадивши при цьому свій час і гроші на поїздки. Це особливо важливо, коли автомобіль знаходиться далеко від вас, наприклад, в іншому місті.

Про що потрібно питати завжди:

- Чи є Ваш співрозмовник господарем машини або просто займається його продажем? (від господаря завжди можна отримати більш вичерпну інформацію, та й торгуватися з ним легше, ніж з посередником)

- Реальний рік випуску по тех. Паспорту? (багато продавців в оголошеннях завищують рік випуску, мотивуючи це різними причинами). Наприклад, автомобіль 2005 року, в оголошенні - 2006 рік. Добре, якщо в тому ж оголошенні написано VIN -2006 або куплений в 2006. Досить часто «щасливий покупець" дізнається про це вже після угоди і передачі грошей.


   *До речі, наш сервіс перевірки VIN-коду CarLife  надає точний рік випуску, той, який записаний в технічному Паспорті і знаходиться в державній базі МРЕВ.


- Скільки років господар володіє даним авто? (Чим довшим є володіння, тим більше він може розповісти про авто) і яким за рахунком господарем він є?  

          
    *Це теж легко перевірити на CarLife. Якщо автомобіль довго не затримувався у одного і часто міняв господарів - це має насторожити.

- Чи потрапляв транспортний засіб в ДТП, якщо так - то в які, наскільки серйозні, де ремонтувався, які деталі мінялися, які фарбувалися, чи стріляв AIRBAG, чи замінювалося скло, наскільки все добре зроблено та чи видно якісь наслідки зараз.

 
   *Перевірити цю інформацію ви зможете за допомогою нашого сервісу тут .


- Де обслуговувався (у офіційного дилера або у «дяді Васі» в гаражах), які ремонти проводилися і коли, чи потрібно на даний момент який-небудь ремонт, чи горять та є які-небудь помилки на приладовій панелі (якщо горять, то які і чому)? Якщо машина обслуговувалася у офіційного дилера, обов'язково дізнайтеся про наявність сервісної книжки з печатками про проходження ТО  та про ремонти. Буває таке, що сервісної книжки немає - але вся інформація є в базі офіційного дилера, це теж не погано.

- Чи є в наявності повний комплект ключів (тому, що ключі зараз досить складні, особливо у дорогих машин - відповідно замовити додатковий ключ буде коштувати не дешево).

- Чи згодна людина, що продає автомобіль відвідати СТО для діагностики. Якщо ні, не залежно від причин відмови, відразу ж забудьте про цю машину. Жоден порядний господар, впевнений у стані свого автомобіля, не відмовиться від діагностики, тим більше вона (діагностика) завжди проводиться за рахунок покупця.

Отже, короткі висновки першого етапу покупки автомобіля з пробігом.

 • Не женіться за низькою ціною!
 • Не вірте, написаному в оголошеннях і завжди задавайте питання!
 • Чим більше питань задасте, тим більше відповідей отримаєте, тим простіше буде прийняти рішення про доцільність поїздки для перегляду автомобіля!

І ще, Вас має насторожити, якщо людина на тому кінці дроту на багато питань відповідає «не знаю», «здається», «напевно», «не пам'ятаю» і т.п. Адже людина, яка по-справжньому любить свій автомобіль і стежить за його станом - на будь-яке питання відповість вам вичерпно і без затримки.


4.6 з 5 (31 голосів)
Комментарии
 • Комментарии
 • Vkontakte
 • Facebook
 • Андрей

  09:29

  27 червня 2014

  Я полностью согласен со всеми пунктами которые сказаны в статье, но все таки иногда стоит гнаться за ценой. У меня так случай был, нашел в интернете объявление, продавалась бэха, почти новая, а цена была как за шестерку. Ну я конечно не поверил но все таки позвонил. Как выяснилось, эту машину богатый папа подарил своему не путевому сынку, а тот куда то вляпался и ему нужны были день. Не долго думаю я согласился мы отправились в ГАИ переоформили документы и я отдал деньги. Я до сих пор катаюсь на этой бэхе и проблем не знаю. Но это скорее исключение из правил. Так что в большинстве случаев лучше избегать дешевых цен!
 • Михаил

  15:20

  25 червня 2014

  Я бы не доверял информации полученной по телефону. Такого рода вопросы предпочитаю обговаривать при личной встрече. Как говорится, лучше раз увидеть все своими глазами, чем много раз услышать и в большинстве случаев это будет неправдой. При личной встрече можно просмотреть все необходимые документы, проверить состояние автомобиля на СТО. Исходя из своего опыта могу сказать что, то что говорит хозяин по телефону и при личной встрече - это мягко говоря не одно и тоже. По телефону это больше похоже на рекламу, чтобы завлечь клиента. А при встрече - это уже реальные факты. Да и вам виднее будет стоит или не стоит брать тот или иной автомобиль.
 • Андрей

  13:12

  25 червня 2014

  По поводу звонка хозяину, может петь соловьем, что машина в идеальном состоянии, ни царапана и не бита, а по итогу даже только при внешнем осмотре видно, что машина уже реально подуставшая! Так в свое время искал Hyanday Santa Fe, и приперся за дешевой машиной, относительно конечно ;)), аж в Черновцы, а сами мы из Киева. Лобовое стекло все в царапинах и трещина перед самым носом у водителя, салон прокуренный в дым, коврики и те грустные! А продавец мне доказывает, что это фигня, и стекло можно поставить китайское, дешевое, на вопрос, чего ж не поменял, говорит, так ты если купишь, то и занимайся! В итоге купил в Киеве в трейд-ине, хоть не проехал зря полстраны ;)
 • Андрей

  13:12

  25 червня 2014

  По поводу звонка хозяину, может петь соловьем, что машина в идеальном состоянии, ни царапана и не бита, а по итогу даже только при внешнем осмотре видно, что машина уже реально подуставшая! Так в свое время искал Hyanday Santa Fe, и приперся за дешевой машиной, относительно конечно ;)), аж в Черновцы, а сами мы из Киева. Лобовое стекло все в царапинах и трещина перед самым носом у водителя, салон прокуренный в дым, коврики и те грустные! А продавец мне доказывает, что это фигня, и стекло можно поставить китайское, дешевое, на вопрос, чего ж не поменял, говорит, так ты если купишь, то и занимайся! В итоге купил в Киеве в трейд-ине, хоть не проехал зря полстраны ;)
 • Кирилл

  15:04

  04 червня 2014

  Спасибо большое. Написано все очень грамотно и доступно.
 • Николай.

  16:20

  21 лютого 2014

  Спасибо за исчерпывающею информацию очень полезно .

Додати коментар

captcha