Купівля автомобіля за дорученням
У наш час, коли операція зняття - постановки автомобіля на облік занадто дорога для багатьох автолюбителів і на деяких автомобілях становить 5-10% від їх вартості (автомобілі вітчизняного виробництва), стало досить популярно купувати автомобілі за дорученням від попереднього господаря. При такій угоді, витрати по переоформленню автомобіля рідко доходять до 300 грн., а витрати часу - до півгодини. Але такий вид передачі транспортного засобу приховує у собі багато підводних каменів. Давайте розберемося в них разом із фахівцями сервісу Carlife-Україна.
"Кримінальне" минуле автомобіля.
Найнебезпечнішим фактором в покупці за дорученням є чистота «кримінального минулого» автомобіля. При угоді жоден нотаріус не стане перевіряти автомобіль на предмет угону, розшуку, чи не чесного «розмитнення», підробки тех. паспорта і т.п. Так само, можна легко попастися на вудку шахраїв, купивши автомобіль - двійник (викрадене ТЗ, з перебитими номерами кузова під такий же чесний автомобіль). Погодьтеся, не дуже приємно буде зустріти на вулицях вашого міста машину, точнісінько як у вас ще й з такими ж номерними знаками. Та й досвідчений інспектор ДАІ зможе неозброєним оком засумніватися в достовірності документів і відправити авто на експертизу, звідки, при виявленні механічних змін номера кузова, ошуканий покупець поїде «на трамваї».
Арешт, розшук та інші неприємності.
Крім того, купуючи авто за дорученням, варто побоюватися знаходження автомобіля в заставі, або арешті. Убезпечити себе від цього можна, отримавши у нотаріуса «Виписку з державного реєстру обтяжень рухомого майна». Але вона дасть впевненість тільки в тому, що на дату складання виписки автомобіль чистий і не може гарантувати того, що він буде залишатися таким і надалі. Так як власником автомобіля є людина, вказана в тех. паспорті, при виникненні у нього проблем з банками, податкової, ДАІ та іншими службами на його майно може бути накладено арешт у будь-який час, а ще гірше розшук і примусове відчуження. У цьому випадку автомобіль прямо з поста ДПС виїде на штраф. майданчик і покупцеві доведеться довго доводити в судах, що він дійсно придбав цей автомобіль і є його власником.
Нечесні продавці.
Рідко, але все ж зустрічалися в нашій практиці нечисті на руку продавці автомобілів, які після успішної операції і написання довіреності на покупця, через деякий час її просто скасовували і подавали автомобіль в угін. У цьому випадку, суднові тяжби для господаря, який придбав автомобіль також забезпечені. В якості поради напишемо, що в якійсь мірі уберегти себе можна, змусивши господаря написати розписку, що він отримав деяку суму грошей від вас за конкретний автомобіль. Обов'язково вкажіть номерні знаки і VIN-код. Незайвим буде і свідок, який поставить свій підпис в цьому ж документі. Конкретної юридичної сили така розписка не має, але при певному розвитку подій, у покупця буде запасний «козир».
Великі проблеми у новоспеченого автовласника можуть розпочатися у разі смерті господаря автомобіля по тех. паспорту. У цьому випадку довіреність автоматично анулюється, а власником автомобіля буде особа - спадкоємець померлого.
Ось власне і всі підводні камені для покупців автомобіля. Хотілося б додати, що продавець теж повинен знати про деякі нюанси особистісної відповідальності, віддаючи свого залізного коня за дорученням. Наприклад, якщо покупець авто вчинить ДТП і сховається з місця аварії, або автомобіль буде проходити по тій чи іншій кримінальній справі, співробітники правоохоронних органів в першу чергу прийдуть до господаря по тех. паспорту, а вже потім довго з'ясовуватимуть де, на кого і за яких обставин виписувалась довіреність.
Давайте підсумуємо:
13:51
02 грудня 2021
17:55
13 квітня 2016
17:54
13 квітня 2016
18:53
21 січня 2015
11:49
01 серпня 2014
17:19
31 липня 2014
21:07
20 липня 2014
21:00
20 липня 2014
15:53
20 липня 2014
22:30
19 липня 2014
16:29
18 липня 2014
09:30
27 червня 2014