Блог

Блог команди Carlife, в якому ми ділимося
своїм реальним багаторічним досвідом
у сфері купівлі-продажу автомобілів
з пробігом

Автомобілі-двійники
Автомобілі-двійники

Багато починаючих та досвідчені автолюбителів при купівлі автомобіля з пробігом грунтують свій вибір лише на факторі зіставлення ціни і якості автомобіля. Але, на жаль, реалії сучасного ринку старих автомобілів змушують заглиблюватися ще й в історичне минуле того чи іншого транспортного засобу. Дуже часто покупець звертає увагу на автомобіль із заниженою ціною щодо його «однокласників». Руки тягнуться до телефону, і ось, потенційний авто власник, дізнавшись загальні параметри комплектації і стану, призначає місце і час купівлі бажаного автомобіля.

Всі ми знаємо відоме прислів'я «безкоштовний сир тільки в мишоловці», грунтуючись на цьому, ми розповімо, як уберегтися від купівлі дешевого автомобіля з прихованими юридичними, а то і кримінальними проблемами.

Першим і найголовнішим фактором, що насторожує є відмова господаря автомобіля з тих чи інших причин знімати авто з обліку. Відмовки можуть бути різні: немає часу, «не хочеш - не бери, за таку ціну у мене вже черга стоїть», або оглядини транспортного засобу, заздалегідь призначені на вихідний день, коли МРЕО не працює, а продаж треба здійснити «тільки зараз!» . Наша порада: від покупки такого автомобіля слід відмовитися, так як існує досить багато злочинних схем продажу автомобіля.

Розглянемо основні:

• Автомобіль - двійник (так само може називатися «брат», «сестра», «друга машина»)

• Автомобіль з кузовом Б.Н. (Безномерної кузов, про що є відмітка в ТП)

Що ж таке «двійники» і чим вони небезпечні?

 Маючи викрадений автомобіль, шахраєві найлегше «легалізувати» його шляхом перебитття номерів кузову (VIN коду), виготовивши державні номерні знаки та підробивши тех. паспорт на ідентичний такому ж легальному автомобілю. Тобто, виходить автомобіль, як дві краплі схожий на свого легального «брата».

Наприклад: у законослухняного громадянина «А» є автомобіль BMW X5 чорного кольору з ВІН кодом «12345678901234567» і держ. номером АА1111АА. Шахрай «Б», маючи викрадений автомобіль BMW X5 чорного кольору з абсолютно іншими номерами і ВИН кодом через «знайомих» дізнається про існування схожого автомобіля, із збігом року випуску і кольору, та перебиває всі номери так, щоб вийшов такий же автомобіль, як і у громадянина «А», який навіть нічого і не підозрює. Це робиться для того, щоб при перевірці на дорогах співробітниками ДАІ, по базі видавався легально розмитнений та куплений автомобіль. Але, всі проблеми з таким «горе - автомобілем», почнуться як тільки він приїде в МРЕО для тих чи інших операцій, або співробітник ДАІ засумнівається в справжності номерних знаків автомобіля. При визначенні автомобіль - двійник підлягає вилученню і поміщається на штраф майданчик, а особа, яка керувала автомобілем у момент затримання транспортного засобу підозрюється в підробці документів, а це, як відомо – термін за гратами ...

Автомобіль двійник з обліку не знімається і на облік не ставиться, так як при цих операціях проходить експертиза автомобіля державним експертом. А вони, обробивши ВІН-код хімічними реактивами безпомилково визначать кримінальне минуле автомобіля. З цього, якщо Ви, все ж, зважилися на покупку автомобіля, не знімаючи його з обліку, запропонуйте поїхати в будь-яке найближче МРЕВ і зробити «висновок експерта». Ця процедура займає не більше двадцяти хвилин, а сам висновок друкується на державному бланку і є документом, що підтверджує справжність номера кузова.

З автомобілями, що мають кузов Б/Н (безномерний) ситуація виглядає трохи краще, але все одно варто тричі подумати, купуючи такий автомобіль. Адже в нашій країні заборонено продаж таких транспортних засобів. Тобто зняти / поставити на облік таку машину не вийде. Та й Верховна Рада України в січні 2014 прийняла Закон № 3855, в якому сказано про заборону використання автомобілів з безномерними агрегатами.

Як же з'являються «чисті» і не дуже Б/Ни?

З чистими все просто: автомобіль довгий час експлуатувався або стояв і під впливом корозії номер кузова був знищений. У такому випадку в ТП автомобіля робиться помітка «номер кузова знищений, під впливом корозії». Такий автомобіль є Б/Ном, але в цьому випадку є один вихід: нанесення нового ВІН коду на спеціальному підприємстві «Сантодор», яке займається ідентифікацією достовірності номерів агрегатів транспортного засобу. Після цієї процедури власник реєструє в ДАІ новий ВІН код і користується автомобілем на законних підставах.

Але на ринках країни зустрічаються і «не чисті» Б/Ни, що отримали таке статус в наслідок «фіктивного викрадення». Легальний автомобіль начебто  викрадається, а потім знаходиться співробітниками правоохоронних органів але, вже з видаленням оригінального номера кузова (нібито почали перебивати). Так як заводського номера немає, то автомобілю привласнюється статус Б/Н. Далі власник пише заяву в ДАІ з приводу втрати тех паспорта автомобіля, в наслідок чого йому видається дублікат, під який вже можна привезти нерозмитнену машину із за кордону, де так само буде затертий номер кузова. І так до нескінченності.

Наприклад, якийсь громадянин «А» купує автомобіль Mercedess E-class, через деякий час затирає ВІН код, ховає автомобіль в сусідніх гаражах і заявляє про викрадення. Правоохоронні органи без зусиль його знаходять, але, так як ВІН код пошкоджений, то автомобілю привласнюється статус Б/Н і видається новий тех паспорт. Далі під цей тех паспорт можна приганяти незліченну кількість автомобілів, затирати на них ВІН код, і вішати такі ж номерні знаки.

Підсумуємо: якщо перед вами двійник або Б / Н, ми не рекомендуємо зв'язуватися з такими транспортними засобами, щоб уникнути проблем із співробітниками ДАІ або правоохоронними органами.


3.9 з 5 (14 голосів)
Комментарии
 • Комментарии
 • Vkontakte
 • Facebook
 • Виталий

  21:31

  16 грудня 2019

  Левий техпаспорт, что делать не знаю, кто может решить вопрос 0506171187
 • Джорш

  15:51

  08 серпня 2019

  Не знаю зачем ждать ответа, если тут можно проверить быстро по номеру https://ua.carplates.app/
 • Орест Яцечко

  00:29

  28 березеня 2019

  Проверить можно по вин коду и вину и через прогу. Авто номера - Украина https://play.google.com/store/apps/details?id=com.royalplay.carplates
 • Тарас

  20:31

  06 липня 2017

  Как узнать данные о владельце авто, если знаешь гос.номер? Киев. 063-859-21-99, кто может помочь отблагодарю.
 • саша

  17:36

  12 лютого 2017

  я тоже пострадал от Крыма
 • ВДВ

  20:29

  07 лютого 2017

  ХТА 21154084654015 коричневая ваз 2115 №ВМ 36 20 АК ця машина в угоне кто найдет- звертайтесь в ваше мрэо и я 100% заплачу вам 1000 доларов.як вона буде на площадке в полиции.ПОМОГИТЕ. АНОНИМНО никаких вопросов я задавать не буду. Источник: https://auto.ria.com/news/first_auto/220429/kak-proverit-avto-na-ugon.html © AUTO.RIA.com™
 • ВДВ

  19:46

  07 лютого 2017

  Негайно вводьте автотехосмотр з перевіркою кузовних номерів через спец.прибори ви ж гляньте що робиться з крадіжками авто (сайт я- свидетель украина) а наказувать -руки одрубать. або хазяїну вора віддать в рабство. вичислять і на місті прибить підара.
 • машка

  23:05

  19 жовтня 2016

  да це-ужасно
 • Николай

  22:54

  30 серпня 2016

  Отличный сайт для выкупа автомобилей, сочетает в себе быстроту, честность а также безопасность выкупа. Предоставляют клиентам полную, точную рыночную стоимость автомобиля. Полная сумма выкупа оплачивается сразу после оформления сделки, заходите: http://auto-vykup.by/
 • Сергей

  12:43

  04 серпня 2016

  Изготовим под заказ любые авто-мото документы. Высшее качество - самые низкие цены! Быстрая доставка, минимум хлопот. 1. Тех. паспорт, номера 2. Ламинат (старого образца) 3. Водительское удостоверение 4. Б. Н. документы (подбор по базе) 5. Сантодор, довереность 6. Шильдики дуб. таблички (железо под ваш ВИН код на любое авто все заводское) +38067 451 07 34 +38095 161 05 20
 • avtozapchasty

  20:47

  29 березеня 2016

  Сервис поиска запчастей AvtoЗапчасти Запчасти и разборки на http://avtozapchasty.com.ua Тетерь найти нужную Вам запчасть можно все за несколько кликов, все что от Вас требуется это оставить заявку, и продавцы с Вами сами свяжутся, предложив свою цену! Купить запчасти не выходя из дому!
 • надя

  14:06

  26 квітня 2015

  шо якщо в мого знакомого не совпадае друга буква
 • Лена

  17:00

  01 серпня 2014

  При покупке подержанной машины в первый момент смотрим на внешний вид. Машина должна быть аккуратной. Пусть она не выглядит новой, но как новая! Если все в порядке с документами, то для знакомства с машиной, ее возможностями и мощью, лучше сесть за руль и проехать какое-либо расстояние, посмотреть, как она катается. Заходим внутрь и обращаем внимание на салон: на аккуратность, на чехлы, на чистоту и чтобы не было посторонних запахов. Если все устраивает, с настроением "трогаемся". Смотрим, как машина двигается с места и разгоняется. Слушаем мотор, чтобы он работал четко и ровно, без постороннего гула и разных звуков. Смотрим, насколько послушна в управлении машина. Если машина хорошая, если она еще может хорошо послужить, то на этапе сразу становится ясно, нравится ли автомобиль. Когда все ровно и четко, когда ничего лишнего не "лезет" в глаза, можно еще раз внимательно присмотреться к машине и решать вопрос о покупке.
 • Анна

  13:14

  30 липня 2014

  Да, как только не ухитряются недобросовестные продавцы! Очень жаль людей, которые попадают в такие переделки. Сама относительно недавно была в роли покупателя и перед тем, как купить подержанное авто, пробивала vin-код на официальном сайте ГИБДД (все очень просто, каждый сможет). Ну и в силу своей профессии пробила машинку и в другом месте)). Сейчас моя пиканточка в залоге в банке (так уж вышло), я снова решила пробить машину на сайте и о чудо! То, что машина в залоге, не показало. Получается, единственный верный способ, пробивать машину у соответствующих органов. Всем удачи в покупке авто!
 • Слава

  20:08

  20 липня 2014

  Ого и такое бывает, и не подозревал что такие офёры существуют, как раз сейчас просматриваю ваш сайт и у меня глаза на лоб лезут от всего того что может случиться при покупки автомобиля.Я всегда осматриваю перед покупкой, благо, что я отлично знаю что именно смотреть и как проверять. Как много всего нужно проверить что бы купить действительно чистый автомобиль, посмотрел сейчас на объявления уже со знаниями которые получил у вас и много объявлений сразу можно приписать к мошенническим.
 • Алиса

  15:45

  20 липня 2014

  Первый раз слышу о том, что оказывается даже полностью подделывают, теперь буду знать, на что обращать внимание в добавок к остальным критериям выбора и осмотра. Мы всегда с мужем вместе осматриваем перед покупкой (меняем авто часто), благо, что он отлично знает что именно смотреть и как проверять. Много раз брали без снятия с учёта, всё было хорошо, продавцы честные попадались.
 • Елена

  15:40

  20 липня 2014

  Когда едешь на осмотр автомобиля (который планируешь купить), то в первую очередь, даже до того, как начнёшь его осматривать, нужно попросить у хозяина документы, проверить всё ли с ними в порядке и как при этом будет вести себя хозяин. В России, знаю, есть сайт, где можно пробить машинку в онлайн режиме и посмотреть что и как с ней, не висит ли в залоге и подобное.
 • Олег

  20:30

  16 липня 2014

  Да, человек, купивший такое авто ни в чём не виноват, а расплатиться придётся. В нынешнее время достаточно таких умельцев, которые смогут изготовить копию автомобиля. Не вооружённым глазом определить подделку трудно. Некоторые перебитые номера можно обнаружить лишь при помощи экспертизы, а что предпринимать в такой ситуации человеку, который по не знанию приобрёл такой автомобиль?
 • Павел

  15:17

  16 липня 2014

  Я как посмотрю, так каждая вторая статья у вас на сайте - практически готовое пособие для различного рода мошенников. А про автомобили Б/Н - существует достаточно много способов привести его к такому виду, и с каждого способа само же ГАИ и зарабатывает, так что в покупке автомобиля с кузовом Б/Н хоть и есть риск, но не так уж он и велик. Хотя все может очень резко изменится - с изменением штата гаи либо изменениями в законодательстве.
 • Николай

  09:30

  27 червня 2014

  Ого и такое бывает, и не подозревал что такие офёры существуют, как раз сейчас просматриваю ваш сайт и у меня глаза на лоб лезут от всего того что может случиться при покупки автомобиля. Как много всего нужно проверить что бы купить действительно чистый автомобиль, посмотрел щас на объявления уже со знаниями которые получил у вас и много объявлений сразу можно приписать к мошенническим. Я уже задумываюсь о покупке в салоне, да там дороже и может машине не лучше но все рано как то на мой взгляд безлопастные. Но это на мой взгляд, может у кого то есть истории такого обмана в салонах. А то я думаю на нас все может быть.
 • Вениамин Карпачев

  13:10

  25 червня 2014

  Стоит держаться подальше от таких сомнительных, а зачастую и преступных схем, можно потерять и деньги, и приобретенное авто. Как правило, этим занимаются хорошо организованные преступные группировки, в состав которых входят также бывшие, а порой и действующие сотрудники правоохранительных органов, имеющие специальные знания в этой сфере. Если у Вас возникнет желание "рискнуть", или посоветует друг, родственник, знакомый, то можете не сомневаться, Вас "не пронесет", рано или поздно подделка будет обнаружена. И Вам, в том числе, придется проводить не совсем приятное время в следственных органах. Вывод такой, не берите авто по доверенности у незнакомых владельцев, Вашего психологического опыта будет недостаточно.

Додати коментар

captcha