VIN-код - для чого він потрібен?


Більшість автовиробників використовує VIN-код, структура якого визначається міжнародним стандартом ISO 3779-1983. Він код - це надійна і однозначна ідентифікація автомобіля, котра практично не піддається фальсифікації. Щоправда, шахраї постійно намагаються це робити, і їм це деколи вдається, оскільки основний розрахунок робиться на звичайну людську неуважність.


На нашому сайті ви можете перевірити він код будь-якого транспортного засобу, що пройшов реєстрацію на території України.


Міжнародний стандарт ISO 3779, що описує формат VIN-коду (Vehicle Identification Number) транспортного засобу дозволяє не тільки легко класифікувати та ідентифікувати автомобіль, але й служить надійним захистом від угонів та крадіжок.


VIN-код складається з букв і цифр, комбінацію яких неможливо переробити, оскільки при створенні коду застосовується алгоритм обчислення контрольного числа, за яким можна перевірити машину на викрадення. Навіть знаючи принцип створення алгоритму, викрадачі не можуть підробити VIN під потрібне контрольне число.


Вперше VIN-код почали використовувати в 1977 році канадські та американські автовиробники. До цих пір, всі експортери та автовиробники  Америки  дотримуються стандарту ISO 3779, проте в Європі даний принцип ідентифікації машин використовують не завжди.


Відповідно до стандарту ISO 3779, VIN-код - це набір з сімнадцяти символів. Дозволено використовувати всі арабські цифри і латинські букви (А В C D F Е G Н J К L N М Р R S Т V W U X Y Z), за винятком букв Q, O, I. Ці літери заборонені для використання, оскільки O і Q схожі між собою, а I і O можна сплутати з 0 і 1.


Для чого потрібно знати, що таке VIN-код? Справа в тому, що основне призначення він коду - ідентифікація автомобіля. Саме завдяки унікальній структурі коду і наявності перевірочного числа можна знизити ризик придбання викраденої машини.3.9 з 5 (63 голосів)