Де знаходиться номер кузова (VIN код) автомобіля. Розташування VIN коду (номера кузова)


Про те, що таке vin код, мабуть, знає будь-який автовласник, а от усі місця його знаходження назвати зможе не кожен. У першу чергу, vin-код слід шукати у свідоцтві про реєстрацію чи в технічному паспорті транспортного засобу.


На зображенні наведено приклад VIN коду, зазначеного в тех. паспорті автомобіля.


Але крім документації, де знаходиться номер кузова в обов'язковому порядку, VIN код можна побачити на нероз'ємних складових кузова, шасі та спеціальних номерних табличках (шильдиках).


VIN


Сучасний виробник номер VIN-коду наносить на ліву верхню частину інструментальної панелі (його можна побачити через вітрове скло), а також на передню ліву стійку кузова.


На американських автомобілях розташування номера кузова може бути інше. Як правило, він-код розташований на торпедо з боку водія в місці з'єднання лобового скла і капота. Номер, також дублюється на стікері, який можна знайти в отворі водійських дверей. Дублювання VIN-коду викликане простою необхідністю - захистом автомобіля від угону та крадіжки.Найбільш традиційне розташування VIN-коду - блок циліндрів, головка блоку, дверні пороги, стійки кузова, перегородка між салоном і двигуном. На автомобілях із рамною конструкцією кузовний номер часто наноситься на лонжерони.


Крім цього, на видному місці моторного відсіку можна побачити маркувальну табличку - це ще одне місце, де знаходиться vin-код автомобіля. Табличка зазвичай закріплюється гвинтами або заклепками.


Вміти правильно розшифровувати та аналізувати VIN-код, а також знати, де він знаходиться дуже корисно при покупці машини для її класифікації та перевірки на угон. Якщо рік випуску та інші дані можна підробити в паперових документах, то перебити вин код - набагато складніше.


У більшості випадків за VIN-кодом можна визначити рік випуску, країну виготовлення, виробника та багато іншої корисної інформації. Всю цю інформацію ви зможете отримати скориставшись пошуком за vin-кодом.


Місця нанесення ідентифікаційного номера виробник зазвичай вказує в технічній документації до транспортного засобу. Способи маркування та місця знаходження він-коду можуть відрізнятися. Кожна автомобільна фірма має свої особливості та переваги, і все ж у більшості випадків, сучасні автомобілі мають ідентифікаційні номери в наступних містах:


  • на лівій верхній частині приладової панелі внизу лобового скла. Причому розташування номера кузова таке, що побачити VIN-код можна тільки зовні автомобіля;
  • поруч з водійським сидінням в самому низу арки. Номер видно тільки в тому випадку, якщо водійські двері відкриті;
     
  • під кріслом водія. Для того щоб побачити ідентифікаційний номер, необхідно відсунути водійське сидіння і підняти килимок;
  • під капотом. VIN код вибитий на спеціальній маркувальній таблиці, котра закріплена в зручному для огляду місці за допомогою заклепок або гвинтів. 

VIN-code

vin

vin vin


Цікаво, що місця, де знаходиться він-код автомобіля, зазвичай не зовсім зручні для читання номера і для його перебивки. Саме цим не рідко користуються зловмисники: вони вносять зміни в номер, який розташований в зручному місці, сподіваючись, що довірливий покупець просто полінується заглянути в більш важкодоступні місця.


Наважуючись на покупку автомобіля з пробігом, вивчіть уважно всі місця, де знаходиться номер кузова. Якщо це маркувальна табличка на заклепках, зверніть увагу, чи немає поруч із нею подряпин або вм'ятин. Табличку на заклепках складно поставити на місце, не пошкодивши прилеглі області, а ось таку саму інформаційну табличку на гвинтах можна легко замінити на іншу.


Тільки знаючи, що таке vin-номер і де він може бути розташований, ви зможете придбати автомобіль, який не надасть проблем. Дублювання коду в різних місцях для того і робиться, щоб покупець міг не тільки ідентифікувати автомобіль, але і захиститися від покупки викраденої машини. Знаючи про місця розташування він-коду можна приступити до його розшифрування.4.4 з 5 (36 голосів)