Як знизити ймовірність потрапити на вкрадену машину, авто в угоні, чи у розшуку.


Як перевірити VIN-номер (номер кузова) по контрольному числу на коректність.


Розробники VIN-номера створили простий спосіб класифікації транспортних засобів. Він дозволяє ідентифікувати автомобіль в угоні та істотно знизити ймовірність покупки вкраденої машини.


Купуючи старий автомобіль, будь-який покупець задається питанням: як перевірити машину при покупці? Виявляється, це не складно. Перевірка VIN коду заснована на тому, що не тільки символ, але і його позиція містять певну інформацію про автомобіль. Тому викрадачеві дуже складно внести зміни і не порушити цілісність і значення зашифрованих даних. Залишати номер як є не можна, оскільки існує база викрадених авто, за якою завжди можна визначити історію машини. Але й виправити він – код досить складно, тим більше що експерт-криміналіст завжди може легко визначити перебиті номери, оскільки він знає, як перевірити машину на викрадення.


Як дізнатися чи є транспортний засіб у розшуку


Провести таку перевірку можна як самостійно, так і на нашому сайті. Для того щоб ознайомитися з прикладами наших звітів про викрадення авто натисніть тут.


Всі американські автомобільні виробники і компанії, що виконують експорт своїх машин в США, при складанні ідентифікаційних номерів дотримуються наступного правила: дев'ята позиція VIN-номера вважається перевірочної. Цієї умови дотримується і більшість європейських компаній.


На дев'ятій позиції завжди стоїть число від 0 до 9, а замість числа 10 - буква Х. Дана послідовність символів як раз і створена для перевірки правильності VIN-коду. Її значення отримується  шляхом нескладних арифметичних обчислень, виконуваних над іншими 16-ма символами.


Унікальність розробленої системи полягає в тому, що відповісти на непросте питання, як перевірити машину на викрадення і переконатися в наявності або відсутності фальсифікації, може будь-яка людина, що володіє нескладними таблицями та елементарною інформацією.


Розглянемо визначення дев'ятий перевірочної позиції на прикладі.


1. Переводимо кожну букву в числове значення за наступною схемою: символу А присвоюємо 1, В - 2, C - 3, Д - 4, Е - 5, G - 7, F - 6, Н - 8, J - 1, K - 2, M - 4, L - 3, N - 5, P - 7, R - 9, Т - 3, S - 2, U - 4, V - 5, X - 7, W - 6, Y - 8 , Z - 9.


2. Визначаємо ваговий коефіцієнт кожної позиції (крім дев'ятої) по наступній таблиці: 

Позиція

Коефіцієнт

Позиція

Коефіцієнт

1

8

10

9

2

7

11

8

3

6

12

7

4

5

12

6

5

4

14

5

6

3

15

4

7

2

16

3

8

10

17

2

3. Множимо значення позиції на коефіцієнт, а потім підсумовуємо отримані числа.


4. Результат ділимо на 11. Отриманий залишок від ділення і є контрольним числом, яке стоїть на 9-ій позиції. Якщо залишок від ділення дорівнює 10, то на дев'яту позицію пишеться буква Х.


Розрахунки прості, і дозволяють легко визначити фальсифікацію, яка часом робиться тільки заради того, щоб приховати рік випуску машини і завищити її вартість. Адже тільки знаючи реальний VIN-код, можна знайти відповідь на актуальне питання - як дізнатися рік випуску авто.Радує те, що викрадачі обмежені у своїх можливостях і не в змозі виправити VIN-код таким чином, щоб контрольна сума залишилася тією ж. Перебити номер так, щоб не залишити слідів, та ще й підігнати його під контрольне число, практично неможливо.

Не вдаючись до послуг експерта-криміналіста, ви можете "пробити він-код" онлайн на нашому сайті.4.5 з 5 (35 голосів)