Як перевірити перебивався Vin код (номер кузова) чи ні


Ідентифікаційні номери в легкодоступних місцях зазвичай перебивають акуратно, а от на прихованих поверхнях - із погрішностями, а часом і взагалі не чіпають їх. Представники правоохоронних органів таку поведінку порушників пояснюють не їх недбалістю, а цілком логічним розрахунком на звичайні людські лінощі.


Перебивання номерів - процес трудомісткий і філігранний. Але зустрічаються і грубі підробки, які можна легко визначити. Якщо графіка символів схожа, то нові знаки просто наносять поверх старих. Наприклад, цифру 0 легко переробити в 6 або 9, цифру 1 можуть замінити на 4, символ W вибити у вигляді двох V, а букву P виправити на R. Наприклад, рік випуску за номером кузова визначається всього лише одним символом. Якщо шахраї перебили цей символ, то рік випуску автомобіля визначити складно.


Не рідко самі виробники дають лазівку ділкам злочинного авто-бізнесу, змінюючи технологію нанесення реєстраційних номерів і полегшуючи порушникам виправлення Vin-кодів. Наприклад, у старих Ford Scorpio номер, що знаходиться поряд із порогом дверей на підлозі, раніше не вибивався, а наносився шляхом заводського штампування. Напис мав рельєфний вигляд, і підробити її було складно. На нових Scorpio номер наноситься без деформації сталевого листа. Порушники легко зчищають заводський напис і набивають нові символи. Такий подарунок від автомобільної фірми викрадачі оцінили швидко і не забарилися ним скористатися.


Ідентифікаційний номер також вибивається на табличці, що прикріплюється або приклепується в моторному відсіку на доступному місці. Якщо виробник закріпив маркувальну табличку за допомогою заклепок, то має сенс оглянути її уважніше. Слід оглянути місця де розташований він- код, навколо заклепок - на самій табличці і на кузовному аркуші не повинно бути вм'ятин та подряпин. А ось закріплення гвинтами, як це робиться на деяких моделях Mercedes, можна вважати чудовим подарунком викрадачеві - визначити заміну неможливо.


Тим не менш, завжди можна пробити він - код на сервісі Карлайф.

4.7 з 5 (27 голосів)